piątek, 21 stycznia 2011

Znalezione w Meskalu


W Meskalu na blacie pianina przy wejściu leżała ulotka z zeszłorocznego Tygodnia Weganizmu (31.05-06.06.2010). Bardzo mi się spodobała. Świetny pomysł - wykorzystanie różnorodności owoców i warzyw w skontrastowanych kolorach, na wzór prostego testu na daltonizm. Jeśli nie widzisz różnicy, to znaczy, że coś jest nie tak. Jeśli nie widzisz, jak OGROMNY jest wybór i, że weganizm nie musi i nie powinien oznaczać pożywiania się kanapkami z pomidorem i makaronem ze szpinakiem - to najwyraźniej nie wiesz jeszcze nic o weganizmie. Wbrew obiegowej opinii, nie jest on wyłącznie ograniczaniem konsumpcji. Jest też sposobem na bardziej pomysłowe, ciekawsze jedzenie, które nie tylko jest wystarczająco zdrowe, smaczne i pożywne, ale jeszcze daje coś niezastąpionego - komfort psychiczny! Poza tym ulotka mieści się w ramach preferowanej przeze mnie kampanii "pozytywnej" - tzn takiej, w której pokazuje się dobre strony weganizmu, a nie stawia wyłącznie na potępianie mięsożerności. Ulotka jest pod względem estetycznym bardzo atrakcyjna, wręcz "smakowita", a do tego merytorycznie kompetentna i wyważona. Rewers jest obfity w informacje a pod względem wizualnym pozbawiony zbędnych rozpraszaczy, prezentuje fakty, par excellence, czarno na białym. I za to też duży plus. Nie lubię akcji działających w oparciu o najprostsze uczucia, mówiących językiem przemocy, mających na celu jedynie wskazanie, jakie jedzenie mięsa jest "fuj". To po prostu wybór, którego niemal 100% z nas nie miało w dzieciństwie/młodości i do którego dochodzi (lub nie) w dorosłym życiu. Więc informacja  Informacja przede wszystkim. I miła oku forma graficzna. Brawa.

6 komentarzy:

 1. Wykorzystałam te ulotki na prezentację o weganizmie i wegetarianizmie, mi też szalenie się podoba :D

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja te ulotki rozkładałam podczas imprez zeszlorocznego tygodnia weganizmu w meskalu. dobrze, ze jeszcze sie uchowały:)

  OdpowiedzUsuń
 3. też mnie zafascynowały :) I jak tam dzisiejsze spotkanko beze mnie niestety :(?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze! Skończyło się późną nocą i było obfite w ciekawe i wesołe rozmowy - Bartek to bardzo fajny gość. Wiwat!

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne ulotki, jestem zdecydowanie na tak.
  Chociaż póki co ograniczę się do wegetarianizmu.

  OdpowiedzUsuń
 6. zachęcająco :)

  pozdrawiam,
  Paula

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...